„Všetko zlé je na niečo dobré“ (čierny humor)

Autor: Miroslav Farkaš | 20.2.2017 o 19:18 | Karma článku: 2,02 | Prečítané:  549x

Poďme si o tom povedať pravdu trochu veselšie. Pravdu, ktorú všetci tak strašne milujú... len nie toho, kto ju hovorí :) .

Pravda: - Nie všetko zlé je na niečo dobré. Nikto nemusí urobiť zbytočnú hlúposť - a už vôbec nie vedome. To môže byť veľmi, veľmi drahé poučenie. Získaniu múdrosti a poučenia vôbec nemusí predchádzať robenie zbytočných chýb. Ale poďme sa baviť...

Inak: - "Všetko zlé je na niečo dobré" - je asi najčastejšie používaná fráza, ktorú mnohí vyslovujú po rozchode. Vyslovujú to vôbec oprávnene? Alebo je to len čudnofalošné ospravedlnenie vedomých a ľahkomyseľných vecí, do ktorých šli na začiatku s radosťou? Kto ako...

Keby ste sa zaujímali o vzťahy a všetky tie šachové pato-maty okolo nich, tak by ste dospeli k všeobecnému skonštatovaniu, že väčšina ľudí vie ako sa vytvára nielen seriózny, ale aj pekný a šťastný vzťah. Teoreticky to naozaj vedia, ale rozhodli sa, že praxovať budú mimo reality. No a čo, veď aspoň bude sranda a užijú si. (Niektorí ani netušia, čo všetko...)

Mnohí vedia, čo znamená „byť sebou samým“, ale vo vzťahu sú úplne niekým iným. Nasadia si masku, vyzdobia charakter – a hneď vyzerajú oveľa ideálnejšie, lákavejšie, sexi... Je až neuveriteľné, že tento cirkus živých masiek nie je zapísaný v Guinessovej knihe rekordov ako najmasovejší, a zároveň ako najdebilnejší ľudský cirkus. Ale ktovie..., možno sa čaká, kým sa ešte pár miliónov blbcov pridá.

Strašne veselé to začalo byť od času, keď sa kvalitný sex stal (asi podľa odporúčania pornomédií) veľmi dôležitou podmienkou pre vznik trvalého vzťahu a porozumenia. No nie je to úžasné? Mnohí si najprv dobre zašukajú a potom môžu povedať: -„Prepáč, ale pochop že to nebolo také, čo by sa mi s tebou páčilo celý život.“ No a môžu ísť skúšať znova a znova a znova..., až kým nenájdu top milenca/-ku na trvalý vzťah. Neviem, neviem, či hľadajú niečo trvalé, ale vedia sa nebezpečne presvedčivo tváriť, že áno.

Druhým by tento spôsob výberu pomocou sexuálneho testu mohol veľmi zamotať život a fest ublížiť (žeby najmä ženám?), ale veď aj pre nich to „zlé“ môže byť „dobré“ ponaučenie, no nie? Od nich to aspoň nebude znieť tak falošne, ako od tých curevníkov a kundier. Hotovo. Vysvetlené a vyriešené. Či...?

Podobný dôvod na rozchod, kvôli poklesu sexuálnej vášne, môžu tí („mnohí“) mať aj po pár rokoch života v rodine. Logicky: - ak to o dôležitosti kvalitného sexu platí dnes, tak prečo by to nemalo platiť aj potom - po rokoch spoločného života? Veď aj pôvodne kvalitný sex sa môže nejako zmeniť, zovšednieť, či čo... A čo potom?!

Nebojte, zákonodarný zbor zavádza toľko anomálií do manželstva a rodiny, že asi zakážu aj rozvody z dôvodu nevery a manželia si budú môcť oficiálne dovoliť milencov a milenky. Keď budeme ešte viac civilizovanejší, tak si ich tí nespokojní môžu doviesť až domov. No a čo(!) – vraj sa s tým treba nejako zmieriť. Žiadny strach: – vyzerá to, že sexu bude vždy dosť! Ibaže... Hlavne aby s tým súhlasiliaj ženy, lebo inak majú chlapci-lovci a všetci pátrači po dokonalom sexuálnom partnerovi/-kách „po vtákoch“. Už by si nezašukali len tak – na počkanie. Čo ak by väčšine žien začalo záležať na vlastnej úcte a chceli by len seriózny dlhodobý, či (hrôza!) - trvalý vzťah ako rodina?  

No..., vlastne, ak by sa to stalo – a ak je naozaj všetko zlé na niečo dobré - tak určite by sa zlepšila situácia pre serióznejších mužov, rozvážne ženy a pre zmysluplné vzťahy. Asi bude záležať na tom, kto bude tvoriť väčšinu – či lovci a trubky, alebo či sa tu zachová klasická láska a zdravý rozum.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nezabudnite, komunisti už raz na Slovensku prevrat urobili

Situácia v tých kritických dňoch bola trochu iná, než v českých krajinách.


Už ste čítali?