Ako postaviť vzťah na hlavu a skryť sex za lásku?

Autor: Miroslav Farkaš | 15.2.2017 o 21:05 | (upravené 15.2.2017 o 21:39) Karma článku: 3,58 | Prečítané:  1083x

Jednoducho. Preštudujte si odborné rady o priebehu jednotlivých fáz vývoja vzťahu a začnite svoj vzťah presne tak, ako v nich píšu. Fakt sa vám to bude páčiť. Padnete síce, ako sa hovorí - „na hubu“, ale aspoň si niečo užijete.

Nedávno som si prečítal názor mladého človeka o tom, ako prebieha vývoj vzťahov. Samozrejme začal odborne: - zamilovaním. Tak ako odborníci, aj on hneď zaradil sex automaticky do prvej fázy. (Odborníci sem tiež zaraďujú sex, ale ich (finančný) dôvod poznám: – nechcú povedať, že sex bez spoznania partnera je vrchol rizika, lebo vedia že mladí to nechcú počuť, ...a oni by prišli o sympatie poslucháčov a klientov.)

Druhá fáza bola opísaná ako čas, kedy by sa mali navzájom predstaviť priateľom a rodine..., kedy by si mali obaja ujasniť, čo za vzťah to vlastne majú..., a kedy by sa mali začať oveľa bližšie spoznávať... No hurá! – konečne sa dozvedia niečo pravdivé, niečo skutočné o povahe a charaktere človeka, s ktorým spávajú a ktorému doteraz slepo dôverovali. Ale to ešte nie je koniec... Mladý človek asi pozná výsledok takéhoto spôsobu „spoznávania“, lebo ďalšiu fázu vzťahu nazval: - Vytriezvenie.

Nesmial som sa, lebo takto presne to nedokázali vyhodnotiť a nazvať ani odborníci. Celú túto fázu opísal veľmi presne a zakončil ju skonštatovaním, že v tejto fáze dochádza veľmi často k rozchodom. Áno, bol to presný a logický záver. O štvrtej fáze ani nebudem písať, pretože tam sa mladá duša úplne strácala a ani to teraz nie je dôležité.

Zhrniem iba všetko dokopy: - Zamilovanie a sex, Spoznávanie, Vytriezvenie (rozchod). Takto to vyzerá, keď je priebeh vzťahu postavený „na hlavu“. Prezradím vám tajomstvo, ktoré aj tak asi všetci poznáte: - Takýto postup vyhovuje všetkým mužom, ktorým vôbec nejde o lásku, či nedajbože o vytvorenie trvalého vzťahu. Stačí im kratučký čas na to, aby predstierali zamilovanie a urobili z dievčaťa, či ženy slúžku pre svoj orgán.

A čo ženy? Po rozchode plačú všetky. Ale ktoré právom a ktoré nie? Chcú ženy lásku a muži len sex? To určite nie... Pravda je a pravdou aj ostane, že láske a vzťahom vládnu ženy. Pre tie, ktoré chránia lásku, napíšem správne fázy vývoja vzťahu:

1.fáza – Obdobie zamilovania a spoznávania (fyzické zamilovanie je postupne dopĺňané vzájomným spoznávaním povahy, charakteru, názorov, návykov, spôsobu vyjadrovania, a vašej celkovej podobnosti, na ktorej bude závisieť vznik obojstranného porozumenia).

2.fáza – Obdobie rozhodovania o pokračovaní – ukončení vzťahu. Ak ste si zamilovali aj osobnosť partnera/-ky, a získali ste pocit všestrannej dôvery, tak zamilovanie sa stalo reálnym a partneri môžu začať spoznávať aj svoje dôvernejšie a osobnejšie stránky (rodina, časť minulosti, financie...).

3.fáza – Obdobie prechodu na vážny vzťah (zaradenie intímneho života - sexu - do vzťahu).

Ako dlho bude to, či ono obdobie trvať, záleží na rozumovej a duševnej vyspelosti partnerov.

Ďalšie obdobia a ich priebeh nie sú pre tento článok dôležité...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nezabudnite, komunisti už raz na Slovensku prevrat urobili

Situácia v tých kritických dňoch bola trochu iná, než v českých krajinách.


Už ste čítali?