Ako postaviť vzťah na hlavu a skryť sex za lásku?

Autor: Miroslav Farkaš | 15.2.2017 o 21:05 | (upravené 15.2.2017 o 21:39) Karma článku: 3,58 | Prečítané:  1020x

Jednoducho. Preštudujte si odborné rady o priebehu jednotlivých fáz vývoja vzťahu a začnite svoj vzťah presne tak, ako v nich píšu. Fakt sa vám to bude páčiť. Padnete síce, ako sa hovorí - „na hubu“, ale aspoň si niečo užijete.

Nedávno som si prečítal názor mladého človeka o tom, ako prebieha vývoj vzťahov. Samozrejme začal odborne: - zamilovaním. Tak ako odborníci, aj on hneď zaradil sex automaticky do prvej fázy. (Odborníci sem tiež zaraďujú sex, ale ich (finančný) dôvod poznám: – nechcú povedať, že sex bez spoznania partnera je vrchol rizika, lebo vedia že mladí to nechcú počuť, ...a oni by prišli o sympatie poslucháčov a klientov.)

Druhá fáza bola opísaná ako čas, kedy by sa mali navzájom predstaviť priateľom a rodine..., kedy by si mali obaja ujasniť, čo za vzťah to vlastne majú..., a kedy by sa mali začať oveľa bližšie spoznávať... No hurá! – konečne sa dozvedia niečo pravdivé, niečo skutočné o povahe a charaktere človeka, s ktorým spávajú a ktorému doteraz slepo dôverovali. Ale to ešte nie je koniec... Mladý človek asi pozná výsledok takéhoto spôsobu „spoznávania“, lebo ďalšiu fázu vzťahu nazval: - Vytriezvenie.

Nesmial som sa, lebo takto presne to nedokázali vyhodnotiť a nazvať ani odborníci. Celú túto fázu opísal veľmi presne a zakončil ju skonštatovaním, že v tejto fáze dochádza veľmi často k rozchodom. Áno, bol to presný a logický záver. O štvrtej fáze ani nebudem písať, pretože tam sa mladá duša úplne strácala a ani to teraz nie je dôležité.

Zhrniem iba všetko dokopy: - Zamilovanie a sex, Spoznávanie, Vytriezvenie (rozchod). Takto to vyzerá, keď je priebeh vzťahu postavený „na hlavu“. Prezradím vám tajomstvo, ktoré aj tak asi všetci poznáte: - Takýto postup vyhovuje všetkým mužom, ktorým vôbec nejde o lásku, či nedajbože o vytvorenie trvalého vzťahu. Stačí im kratučký čas na to, aby predstierali zamilovanie a urobili z dievčaťa, či ženy slúžku pre svoj orgán.

A čo ženy? Po rozchode plačú všetky. Ale ktoré právom a ktoré nie? Chcú ženy lásku a muži len sex? To určite nie... Pravda je a pravdou aj ostane, že láske a vzťahom vládnu ženy. Pre tie, ktoré chránia lásku, napíšem správne fázy vývoja vzťahu:

1.fáza – Obdobie zamilovania a spoznávania (fyzické zamilovanie je postupne dopĺňané vzájomným spoznávaním povahy, charakteru, názorov, návykov, spôsobu vyjadrovania, a vašej celkovej podobnosti, na ktorej bude závisieť vznik obojstranného porozumenia).

2.fáza – Obdobie rozhodovania o pokračovaní – ukončení vzťahu. Ak ste si zamilovali aj osobnosť partnera/-ky, a získali ste pocit všestrannej dôvery, tak zamilovanie sa stalo reálnym a partneri môžu začať spoznávať aj svoje dôvernejšie a osobnejšie stránky (rodina, časť minulosti, financie...).

3.fáza – Obdobie prechodu na vážny vzťah (zaradenie intímneho života - sexu - do vzťahu).

Ako dlho bude to, či ono obdobie trvať, záleží na rozumovej a duševnej vyspelosti partnerov.

Ďalšie obdobia a ich priebeh nie sú pre tento článok dôležité...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kaliňák ukázal jednu faktúru za Kiskov let, ostatné najskôr neexistujú

Ministerstvo vnútra ukázalo podrobnosti letov, v rámci nich jedinú faktúru, o ktorej existencii sa už aj tak vedelo.

DOMOV

Dobré ráno: Kto platí politické strany a kde zmizla kauza Gorila

Ako skončilo vyštrovanie kauzy Gorila.

KOMENTÁRE

Kiskova cena za rodinu sa dá vyčísliť na lety

Čo ak sa na celú vec pozrieme ako na problém zosúlaďovania práce s rodinou.


Už ste čítali?