Ako myslia chlapi

Autor: Miroslav Farkaš | 24.6.2016 o 9:16 | Karma článku: 4,74 | Prečítané:  2146x

Túto otázku rozoberajú ženy už veľmi dávno, ale k jednoduchej a pravdivej odpovedi sa ešte stále nedostali. Čo vidia chlapi, keď pozerajú na ženu, či na dievča?

Chlapi sa už teraz usmievajú, pretože odpoveď im je úplne jasná. Vidia telo, ktoré má nejaký tvar, počujú jeho hlas, vidia oči... - a okamžite v nich prebieha "chemická" reakcia, ktorá v nich buď vyvolá túžbu po získaní toho tela - samozrejme ak je pre nich príťažlivé - alebo sa v nich zapne "reset" a ich oči hľadajú iný objekt. Ak zazrú vhodný (fyzicky krásny) objekt a zacítia príťažlivosť, tak vždy(!) len takú, ktorá má tiež iba fyzický charakter.

Niekto to nazýva "zamilovaním na prvý pohľad", ale to je len iný názov pre prudko vzniknutú sexuálnu túžbu. Je to prirodzený prejav pudovej túžby. Romantikom a snílkom sa to asi nebude páčiť, ale sami by asi len veľmi ťažko odpovedali na otázku: - "Čo iné môže zaujať muža na žene, ak vidí (a pozná) zatiaľ len jej telo?"  Lenže ženy rady snívajú... - a vyškolení lámači im mileradi ponúknu slová o láske na prvý pohľad. Ani veľmi pritom neklamú, pretože "svojim spôsobom" sa naozaj okamžite zamilovali. Čo na tom, že iba do tela? Ktorá žena si s tým bude lámať hlavu, ak jej to bude vyznávať muž, ktorý jej rovnako padol do oka tiež len ako fyzický objekt?

Dievčatá (a veruže aj ženy) sa po pár randeniach domnievajú, že slová vyznania lásky od muža sú úprimné a že to tak naozaj aj myslí. Ale kdeže...! Rozvážny človek by sa logicky spýtal: - "Ale nie je sprostosť, aby nejaký chlap vyznával lásku žene, ktorú vôbec nepozná?"  Nuž, je, lenže ženy nie sú muži... a slová vyznania lásky, obdivu a všemožných prejavov sympatií vnímajú ako pravdu. Chcú ich počuť, chcú byť milované, chcú obdiv... Ale nevedia, že chlapi stále vidia len pôvodný obraz, ktorý v nich vyvolal sexuálnu túžbu. Chcú si ju naplniť čo najskôr. Komu je divné, že pri tom použijú aj citové polopravdy a vyznania lásky? Všetci to môžu pokladať za nefér, môžu moralizovať, môžu sa hnevať..., ale na realite to nič nezmení. Chlapi vidia objekt, chcú ho získať (vôbec nemyslím na trvalo!) a urobia pre to všetko. Účel vtedy "svätí" prostriedky, pomocou ktorých dostanú čo chcú. Chcú sex, nič viac. Ten stav potrvá až do spoznania ženy, alebo do nasýtenia sa sexu.

Ako myslia chlapi, keď dostanú čo chceli - teda keď si užijú milovanie s tým telom? Čiastočne už spoznali aj bytosť, ktorá v tom tele býva. Ale naozaj len čiastočne... No aj tak väčšinou odídu. Vždy majú po ruke výhovorku o povahovej rozdielnosti..., o neporozumení..., ako sa ešte nechcú viazať v trvalom vzťahu..., a kadejaké iné výhovorky. A niektorí sa ani nepotrebujú vyhovárať, či ospravedlňovať a vysvetľovať svoje pôvodné zamilovanie. Jednoducho napíšu sms s textom "rozchod" - a svetlo zhaslo. Bodka. Uvideli iný objekt? Nasýtili sa sexu? Alebo naozaj zistili, že na milovanie bolo vhodné iba telo, ale nie povaha, ktorá ho vlastnila? Chlapi myslia jednoducho. Chcú sex - a všetko ostatné nechajú na to, čo ukáže čas... Zodpovednosť väčšinou prenechávajú v tomto smere na ženy (na dievčatá). Ony sú predsa tie, ktoré hovoria svoje "áno, či nie" chlapom. Chlapi sa pýtajú - ženy rozhodujú. Zodpovedné sú teda ony - a basta!

Viem že to znie kruto, ale zodpovedných chlapov, ktorí dokážu potlačiť svoju sexualitu pri výbere dievčaťa/ženy, je veľmi málo. To robia len chlapi, ktorí hľadajú skutočne dobrú (rozumejte láskavú, milú, povahovo dobrú, rozumnú...) partnerku do života. Lenže spoznať takého chlapa v celom stáde, chce čas - dostatok času... Ak chce dievča vedieť, či ju nejaký chlap miluje, tak musí počkať na čas, kedy ju spozná ako bytosť, aby jeho vyznanie lásky mohla pokladať za reálne. Lenže komu sa chce čakať? Veď aj dievčatá a ženy chcú všetko hneď. Aj lásku, aj istotu, aj sex. Niektoré ženy sa dokonca samy vyjadrujú, že ak nebude dobrý sex, tak sa ani neoplatí začínať nejaký dlhodobý vzťah. Zdá sa vám to ako prevrátená logika a čudná hodnota pre vzťah? Je, ale aj taký je život. No väčšina žien si myslí, že ak im chlapi vyznávajú lásku, tak že to myslia vážne. Naivné, ale pravdivé.

Ak chcú ženy vedieť, ako myslia chlapi, tak by si mali uvedomiť ako prvé to, že chlapi vidia ženy najprv ako príťažlivé telá. Iba telá, pri ktorých sa rozväzuje ich sexuálna fantázia. Nie je to nič nenormálne - veď inak sa vzťah ani začať nedá. Lenže ženy vidia záujem chlapov inak. Viac romanticky, viac cez city, viac dôverujú slovám...

Na záver: - chlapi myslia logicky. Vedia rýchlo zvažovať a neradi rozprávajú "o ničom" stále dookola. Nerozoberajú niektoré veci, pretože chápu rýchlo a rýchlo vedia aj vyhodnotiť situáciu a konať. Vedia prijať zodpovednosť a urobiť pre lásku svojej ženy veľmi veľa. Chlapi majú cit, vedia plakať aj milovať celým srdcom. Dokonca majú tiež šiesty zmysel, hoci sa pripisuje iba ženám. Píšem o skutočných chlapoch, nie o atrapách, ktoré sú chlapmi len zásluhou orgánu, s ktorým sa narodili.

Lenže čo sa týka vzťahu - všetci sú rovnakí. Priťahuje ich pekné telo. Povahu a bytosť v ňom si zamilujú až časom. Ak je koho milovať - a prečo milovať.

A ktovie... Možno to všetko ženy vedia. Ale aj tak dookola opakujú tú istú chybu. Chcú byť milované a aj sú - ibaže nakoniec inak, ako si to predstavovali. Výsledkom je len to, že sexu pribúda a skutočnej lásky a citov je čoraz menej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke médiá neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokojovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hanus nepísal, aby sa Glváč lepšie cítil

Martin Hanus tvrdí, že Nitranov si v .týždni spoločne vymysleli.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?