Prestaňte myslieť - robte, žerte a súložte!

Autor: Miroslav Farkaš | 10.3.2016 o 18:15 | Karma článku: 8,19 | Prečítané:  1778x

Asi tak vyzerá heslo a ponuka súčasného sveta mocných. Akoby sme sa mali uspokojiť s tým, že toto sa stane zmyslom nášho života. Ale čo ak odmietneme?

Štát sa stará o spoločnosť a vychováva ju - čo ešte neznamená, že správne a v jej prospech. Deti chodia do školy, ale akú programovú náplň dostalo školstvo? Vychovať dostatok robotníkov. Vzdelaných, kvalitných, pracovitých, výkonných... a neviem ešte akých. Štát ich vyprodukuje, ale aj tak vo vláde dopredu vedia, že prácu nedostane každý z nich. Výsledok? Štát splnil požiadavky zamestnávateľov (...aj to len vďaka tomu, že ľudia musia prijať aj prácu mimo svojej profesie a v nesúlade so vzdelaním) - ale nikoho nezaujíma, ako budú a z čoho budú žiť tí, ktorí sú bez práce. Žiadny systém..., žiadna koncepcia..., žiadny záujem o život človeka. Pardon - záujem je - "akože je"/predstieraný. Zmena sa sľubuje už 25 rokov.

To je len prvá úloha vlády - tzv. "materiálna stránka" odborného vzdelania a prípravy človeka, čiže zamestnanca. Súčasťou vzdelania by mala byť aj náuka o vzťahoch, ktorej súčasťou by bol rozvoj povahy, charakteru a vysvetľovanie pojmov ako je úcta, česť, tolerancia, dôvera... atď. Je viac ako isté, že by to pomohlo udržať stabilitu v rodinách a malo by to veľmi pozitívny vplyv na pocit istoty a šťastia, ktoré by vyplývali z harmonického spolužitia. Veľmi pozitívne by sa zmenilo aj zázemie pre deti a spôsob ich výchovy od rodičov, ktorí by poznali skutočné hodnoty života. Ale! Má niekto záujem o váš život v rodine, o vaše zázemie, či o podmienky, za akých sú vychovávané deti?

Keby vláda mala záujem o udržiavanie kultúrnej a spoločenskej úrovne života národa, tak by neučila svojich občanov len robiť. Nedovolila by devastovať duchovnú úroveň národa vysielaním podradných programov a propagáciou sexu, ale podieľala by sa na výchovno-vzdelávacích programoch pre mládež. K čomu nás vychováva sledovanie programov ako "Farma, Nákupné maniačky, Smotánka, Mama ožeň ma, Nahí v raji, Črepiny, či podobné podradné programy bez akejkoľvek hodnoty? Má nás osloviť celá paleta kriminálnych príbehov, filmy plné násilia, intríg a primitívneho humoru? Učia nás nemyslieť, nezamýšľať sa, zvykať si na násilie a povrchný sex... - čiže otupieť. Ja viem - nemusíme to pozerať. Ale niekto veľmi dobre vie, že ľudia nemajú na výber, a budú pozerať. Systematicky otupievame pri zdeformovanej hudbe vysielanej na frekvencii 440 Hz, čo má tiež svoj skrytý význam. Ale koho to zaujíma? Kto povie ľuďom pravdu? Nanajvýš to niekto nazve konšpiráciou - tak ako mnohé pravdy.

V skutočnosti sme vychovávaní k nutnosti pracovať, pričom ani práca sa neujde na každého, takže už dopredu sa vytvára večná skupiny ľudí, ktorá slúži na udržiavanie výšky platov a samozrejme aj napätia z pocitu nedostatku práce. Čo je ponúkané ľuďom, aby mali radosť aspoň z niečoho, keďže radosť zo života a sociálne istoty sú len výsadou pre niektorých? Čo by ľuďom zapchalo ústa? Jednoduchá vec: - sústreďujme ich pozornosť na vonkajšiu krásu, na dôležitosť oblečenia - nech sa cítia "in", dajme im programy na otupenie inteligencie, zmeňme frekvenciu hudby tak, aby v nich rástla agresivita, nájdime im vonkajšieho nepriateľa, no a rozbime im klasické vzťahy útokom na ich prirodzený sexuálny pud. Veď otupenej mysli stačia elektronické hračky a dostatok príležitostí na pestrý sex.

Zdá sa vám toto všetko pritiahnuté za vlasy? Budem veriť že nie. Ale ak áno, tak sa skúste zamyslieť nad tým, ako vyzerá prax a kam smerujeme ako spoločnosť. Nielen my na Slovensku, ale celý svet sa zmieta v chaose, ktorý nedokáže zabezpečiť vyrovnaný a zmysluplný život človeka na Zemi. Pokiaľ viem, tak drvivá väčšina ľudí nežiada viac, ako dôstojný život. Lenže mnohí nemajú ani čo jesť... Tvárme sa prekvapene: - Ako sa to len mohlo stať?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke médiá neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokojovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hanus nepísal, aby sa Glváč lepšie cítil

Martin Hanus tvrdí, že Nitranov si v .týždni spoločne vymysleli.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?