Odsúdený(í) bez súdu

Autor: Miroslav Farkaš | 8.3.2016 o 13:45 | Karma článku: 8,02 | Prečítané:  829x

"Neviem ako vyzerá spravodlivosť, ale viem ako vyzerá krivda." Toto si môžu povedať nielen členovia ĽSNS, ale aj 200 tisíc voličov tejto strany. No všetci ostatní voliči tiež...

Ako nesmierne pobúrilo masy ľudí, novozvolených politikov a aj Prezidenta republiky to, že do parlamentných lavíc zasadnú predstavitelia ĽS-NS. Prebiehajú rozbory a polemiky politológov o príčinách, ktoré viedli ľudí k rozhodnutiu zvoliť Kotlebovu stranu do parlamentu. Nikoho pritom ani nenapadne pomenovať príčiny pravým menom a vládne počudovanie nad tým, že predovšetkým mladí ľudia volili práve túto stranu. Nikto sa nezamyslí nad tým, že je nelogické myslieť si, že na Slovensku sa "zrazu" objavil 200-tisícový dav ľudí, ktorí fandia fašizmu. Myslím, že nikto z nich to nebude vnímať inak, ako urážku ich inteligencie a vrodenej slovanskej mierumilovnosti.

Sú to neinteligentní a radikálni voliči - alebo nebodaj fašisti? Osobne túto myšlienku úplne zavrhujem, pretože má iba odviesť pozornosť od skutočných príčin ich rozhodnutia. Kotleba je považovaný za človeka, ktorý pomenováva veci pravým menom - a aj keď nediplomaticky a radikálne - tak podľa ľudí veľmi presne a nebojácne. Vidia teda zásadný postoj a vôľu zmeniť to, čo sa tu systematicky už štvrťstoročie nerieši, obchádza a ženie ľudí do chudoby. Mladí ľudia vyštudujú, ale doteraz im žiadna(!) vláda neposkytla právo na prvú prácu. Nedostanú ani podporu, pretože nemajú odpracované 2 roky..., nemôžu si zakladať rodiny, pretože z ekonomických dôvodov ani nemôžu a väčšinou slúžia ako lacná pracovná sila na dobu určitú, pretože vláda umožnila zamestnávateľom správať sa k nim ako k večným brigádnikom. Jedna skupina mladých utiekla do zahraničia - druhá ostala a chce zmenu prístupu od vlády k ich problémom.

Ostatní - dospelejší voliči, sú zaraďovaní k prestarnutým neinteligentným pohrobkom spoločnosti. (Určite sú za to novinárom a ostatným "štatistom" vďační...) Obľúbili si ĽS-NS a Kotlebu, pretože ho vidia ako otvoreného človeka, ktorý sa podujal vyriešiť rómsku otázku zo sociálno-ekonomického pohľadu. Radikálne? Áno. Len ťažko sa na Slovensku (a nielen na SVK) nájde jediný(!) človek, ktorému by nevadilo nespravodlivé finančné dotovanie rómskych spoluobčanov. Že to pracujúci občania vnímajú už celé desiatky rokov ako obrovskú krivdu, bolo doteraz tajomstvom asi len pre doterajších politikov. Všetci odmietajú Kotlebu aj teraz - ale nebudú nakoniec radi, že sa našiel niekto, kto chce túto nesmierne ťažkú otázku vyriešiť? Vadilo by to aj tým, ktorí nedávno protestovali v uliciach proti Kotlebovi?

Od revolúcie sa zmenilo len to, že sme prišli o strategické podniky..., odovzdali sme oddlžené banky zahraničiu a vlády sa pokojne prizerajú, ako úvermi likvidujú našich občanov... (ale nezaložia štátnu banku, ktorá by dala občanom lepšie a nelikvidačné podmienky)..., patríme do EÚ ...ale keď sme teda už taký bratia, prečo je cena práce robotníka na SVK ohodnotená inak, ako práca v západnej časti EÚ? Naozaj sme rovnocenným partnerom, alebo len trhom pre vývoz a lacnou pracovnou silou? Uvedomujem si, že píšem len o veľmi úzkej skupine problémov, ale nevolili ľudia tzv."neprijateľnú stranu" práve preto, že má záujem na spravodlivosti pre občana Slovenskej republiky?

Myslí si niekto, že ľudí nakŕmia reči o tom, že  majú byť hrdí na Euro, na členstvo v EÚ, na členstvo v NATO, na demokraciu, ktorá tu vládne od revolúcie už 25 rokov? Ťažko... Slováci budú hrdí, až keď budú mať byť na čo hrdí. Zatiaľ sú hrdí len na krajinu ako takú, na svoju tolerantnosť, mierumilovnosť a pracovitosť. Nikto by nemal zaraďovať medzi neonacistov a fašistov tých, ktorých prešla trpezlivosť a vystreli chrbát. Urobili tak ako slobodní občania na základe Ústavného práva a v zmysle demokracie.

Ja ich vidím takto... Mohli zvoliť komunistov. Prečo nie? Možno tak urobia nabudúce - ak Kotleba a táto nová vláda sklamú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke médiá neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokojovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hanus nepísal, aby sa Glváč lepšie cítil

Martin Hanus tvrdí, že Nitranov si v .týždni spoločne vymysleli.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?