Večný súboj mužov a žien.

Autor: Miroslav Farkaš | 31.1.2016 o 20:47 | Karma článku: 3,66 | Prečítané:  801x

Kto má rozhodovať vo vzťahu - muž, alebo žena? Vraj vždy by to malo byť spoločné rozhodnutie, ale čo ak sa nevedia dohodnúť? Zvyčajne začne boj, v ktorom aj tak nikto nevyhrá...

Zodpovednosť bola odpradávna kladená na mužov a robila muža mužom. Ženy vo väčšej, či menšej miere spolurozhodovali, (záležalo to od povahy partnera a vzájomného porozumenia!), ale v konečnom dôsledku rozhodovali muži, pretože za rozhodnutia niesli aj zodpovednosť. Čo pokazili – opravili, ak vznikol problém – tak ho vyriešili. Správny muž, správny manžel a zodpovedný otec, to tak má robiť vždy.

Lenže prišla "nová doba" a s ňou aj emancipácia žien. Samozrejme, že ženy ju chcú uplatniť aj vo vzťahu, hoci Ústavné právo sa nedá aplikovať na vzťah. Rovnosť je však rovnosť - a ženy chcú mať rovnaké právo rozhodovať vo vzťahu, ako muži. Lenže jediným platným právom vo vzťahu, ktoré robí muža a ženu rovnocennými, jeláska. Jej výsledkom má byť porozumenie. Ak sa však žena dožaduje rovnocenného postavenia a možnosti rozhodovať vo vzťahu, tak je jasné, že porozumenie zlyhalo.

Do väčšiny vzťahov idú ľudia, ktorí nevedia ako vytvoriť harmonický celok. Nepoznajú ani úlohu a postavenie muža a ženy vo vzťahu - teda ich jedinečnosť, ktorá má svoje poslanie. Čo sa vtedy deje? Muž z lásky k žene nechá ženu rozhodovať a organizovať spoločný život, aby jej čo najviac vyhovel. Myslíte, že výsledkom je väčšia láska ženy k mužovi? Kdeže! Keď preskočíme dobu, tak výsledkom je len jej pocit, že má doma muža slabocha, pri ktorom sa už ani necíti ako žena. Ako sa cíti muž pri žene, ktorá doma rozhoduje? Ako muž, ktorý nemá vedľa seba láskavú a nežnú ženu, ktorú chcel chrániť a starať sa o ňu - ale ako zbytočný muž, ktorý už nemá čo ponúknuť svojej žene.

Alebo snáď žena očakávala, že za toto si ju bude muž vážiť a milovať? Nikdy! – taký muž sa ešte nenarodil. Vydržia to len apatické mužské pijavice. Normálny a zodpovedný muž to neznesie. Vzťah má byť totiž založený na vzájomnej úcte a dôvere ženy k mužovi a muža k žene, pričom zodpovednosť za rozhodnutia má niesť muž. Je hlúpe a detinské bojovať o nejaké vedúce postavenie, keď muž a žena majú svoje nezameniteľné prvenstvo v poslaní vo vzťahu.

Keby to bolo inak, Boh by stvoril hermafrodita a nie muža a ženu. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zistili, ktoré balené vody obsahujú mikroplasty. Sú aj na slovenských pultoch

Prítomnosť mikročastíc plastu zistila americká organizácia v každej z 259 testovaných fliaš.

EKONOMIKA

Šéf Slovensko.digital: Pellegrini málo dbal na systémové zmeny

Ľudia elektronické služby štátu zatiaľ radi nepoužívajú, hovorí Ján Hargaš.


Už ste čítali?